Aký sme manipulovateľný

Autor: Dušan Chudo | 15.1.2016 o 8:00 | Karma článku: 6,70 | Prečítané:  2668x

Občas mám pocit pri vystúpeniach našich politikov obzvlášť pri vystúpeniach Fica ako by nám s úsmevom na tvary nadávali do hlupákov. A oni to aj robia akurát my im s hlasnými povzdychmi tlieskame.  

Júj, aké to majú jednoduché, bez ostychu ako stádo sa ženieme za tým, ktorý nás krajšie poškrabká po brušku. Keby to bolo aspoň sofistikované, premyslené, manipulácia ktorou by sme sa mohli pýšiť vo svete. Ale nie, stačí nám ukázať fotky utečencov a začať veľký imaginárny boj. Mnohý sa určite ozvú, že utečenci a migranti sú reálnou hrozbou pre Európu a Európsky pohodlný život. Čo nepopieram, avšak táto hrozba je tu už dlhodobo to, že Afriku čaká veľké migrovanie sa vie už dlho. A ak by sme sa chceli báť a zbrojiť mohli sme to urobiť už dávno. To je dôkaz toho, že to čo sa tu deje, nie je rozumné správanie a racionálny strach. Je to iba obyčajný nástroj predvolebného boja.

Je neskutočne ako vieme zabudnúť na problémy, ktoré nás skutočne trápia. Veď ešte nedávno sme zahodili všetky naše problémy keď sme bojovali proti ďalšiemu vyfabulovanému nepriateľovi. V tedy to boli homosexuáli ako najväčšia skaza rodiny. Akú skazu Slovenska si nájdeme nabudúce ? Je jasné kto je skutočná skaza, sme to mi sami z našimi evolučnými emóciami a neschopnosťou alebo neochotou vnímať veci pravdivo.

V jednom z obrázkov cynickej obludy, Fica premkla hrôza keď si predstavil, že takýto naivný učitelia, učia naše deti. A raz sa toho možno skutočne dožije, keď zistí, že títo naivný ľudia, ktorých tak ľahko manipuloval slovami o svojej birmovke, sľubmi o priorite školstva, o ochrane štátu atď. sú skutočnou hrozbou. Lebo príde niekto druhý kto túto ich vlastnosť využije pre svoje zaujmi. A povedzme si otvorene, záujem takého Kotlebu a jemu podobných môže byť rovno šibenica pre starých zlodejov.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť Slovenských elektrární voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

KOMENTÁRE

Obamova milosť je varovaním pred Trumpom

Súcit so slabšími nie je Trumpovou silnou stránkou.


Už ste čítali?