Poslankyňa smeru Darina Gabániová.

Autor: Dušan Chudo | 18.4.2015 o 9:55 | Karma článku: 10,03 | Prečítané:  659x

Poslankyňa ktorá nie je nováčik, koniec koncov je už tretie volebné obdobie v Národnej rade. Politicky však natoľko pasívna, že za tie roky som ju vôbec nezaregistroval, až teraz. Začo vďačíme jej priateľstvu s manželkou pána Širokého, ktoré jej prinieslo náležitú pozornosť. A vďaka tomu vznikol aj telefonický rozhovor pre denník N, ktorý by som zaradil do kategórie „ bohovských rozhovorov, ktoré odkrývajú absurdnosť našich volených zástupcov. „ Trošku komplikovaný názov pre kategóriu, všakže ?

 Rozhovor, ktorý sa zaoberal predovšetkým zamestnaním nevesty pána Širokého na poste asistentky poslankyne Gabániovej a jej vzťahu s rodinou Širokých. Niektoré jej vyjadrenia boli skutočne trefné. Napríklad, ak chcete byť asistentkou poslankyne s mesačnou odmenou 1530 eur. Tak to poslankyňa zhrnula touto vetou: „ tak to nemôžete... , sú určité pravidlá, ona mala živnostenský list ,tak nebol problém“. Takže kto má živnostenský list hor sa do parlamentu.

Priznávam, že toto bolo trošku vytrhnuté s kontextu, ale boli tam ďalšie momenty, ktoré veľa napovedajú. Pani poslankyňa sa rozrečnila o tom ako si uvedomuje zlé podnikateľské prostredie a nepostačujúcu legislatívu a plynulo prešla k tomu, že toto „ zvrátené prostredie“ začalo prvou privatizáciou. A ešte rozhorčenejšie sa rozrozprávala o privatizáciách, načo redaktor taktne pripomenul, že pán Široký je v privatizáciách doma. Pomyslel som si, že aspoň pri tejto poznámke redaktora sa pani poslankyňa zbadá. A uvedomí si, že z pohľadu človeka, ktorý sa prinajmenšom nepriamo zastáva pána Širokého,  nie je vhodné spomínať zločiny privatizácie. To ju však vôbec neodradilo a ako by si ani túto poznámku nevšimla, pokračovala ďalej v hromžení na privatizácie.

Pekná bola otázka o morálnych hodnotách pána Širokého, na ktorú pani poslankyňa odpovedala „ také, aké sú štandardné morálne hodnoty v Európe„ . Takže ako vyzerá osobnosť človeka so „ štandardne morálnymi hodnotami„ ? To nám môže priblížiť krátke CV pána Širokého .   

Je to človek, ktorý sa hneď po škole pustil s vervou do budovania lepších zajtrajškov v službách ŠtB. Po revolúcii však zistil, že to bol omyl a preto s o to väčším zápalom začal podporovať novú porevolučnú éru, kde vládne kapitál. A niet lepšieho spôsobu ako na to, než vytvárať svoj vlastný kapitál. K tomu mu dopomáhal jeho kamarát pán Kožený, ktorý žiaľ nebol „štandardne morálny„ a aj preto ho odsúdili za podvody. Našťastie Širokého pred takýmto nemilým osudom uchránili jeho morálne hodnoty. A nakoniec ak chcete mať aj vy „štandardne morálne hodnoty “ tak je dobré mať firmu ktorá dlží cez 100 miliónov eur veriteľom. A ktorá im vyplatí 15%, samozrejme iba ak budú poslušní .

Naspäť však k pani poslankyni. S celého toho rozhovoru mi vyšlo, že buď je rovnako „štandardne morálna „ ako pán Široký, alebo je iba naivná (žiada sa mi napísať hlúpa). Ja by som sa skôr priklonil k tej druhej možnosti. Čo však vzhľadom na jej pozíciu rozhodne nie je útecha. Avšak pre dnešnú vládu je asi prospešné mať takúto vatu v parlamente.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

SVET

Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie. Má už 226 obetí

Tisíce ľudí utekali ulicami, padali aj budovy. Medzi obeťami sú aj deti.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?