Poslankyňa smeru Darina Gabániová.

Autor: Dušan Chudo | 18.4.2015 o 9:55 | Karma článku: 10,03 | Prečítané:  639x

Poslankyňa ktorá nie je nováčik, koniec koncov je už tretie volebné obdobie v Národnej rade. Politicky však natoľko pasívna, že za tie roky som ju vôbec nezaregistroval, až teraz. Začo vďačíme jej priateľstvu s manželkou pána Širokého, ktoré jej prinieslo náležitú pozornosť. A vďaka tomu vznikol aj telefonický rozhovor pre denník N, ktorý by som zaradil do kategórie „ bohovských rozhovorov, ktoré odkrývajú absurdnosť našich volených zástupcov. „ Trošku komplikovaný názov pre kategóriu, všakže ?

 Rozhovor, ktorý sa zaoberal predovšetkým zamestnaním nevesty pána Širokého na poste asistentky poslankyne Gabániovej a jej vzťahu s rodinou Širokých. Niektoré jej vyjadrenia boli skutočne trefné. Napríklad, ak chcete byť asistentkou poslankyne s mesačnou odmenou 1530 eur. Tak to poslankyňa zhrnula touto vetou: „ tak to nemôžete... , sú určité pravidlá, ona mala živnostenský list ,tak nebol problém“. Takže kto má živnostenský list hor sa do parlamentu.

Priznávam, že toto bolo trošku vytrhnuté s kontextu, ale boli tam ďalšie momenty, ktoré veľa napovedajú. Pani poslankyňa sa rozrečnila o tom ako si uvedomuje zlé podnikateľské prostredie a nepostačujúcu legislatívu a plynulo prešla k tomu, že toto „ zvrátené prostredie“ začalo prvou privatizáciou. A ešte rozhorčenejšie sa rozrozprávala o privatizáciách, načo redaktor taktne pripomenul, že pán Široký je v privatizáciách doma. Pomyslel som si, že aspoň pri tejto poznámke redaktora sa pani poslankyňa zbadá. A uvedomí si, že z pohľadu človeka, ktorý sa prinajmenšom nepriamo zastáva pána Širokého,  nie je vhodné spomínať zločiny privatizácie. To ju však vôbec neodradilo a ako by si ani túto poznámku nevšimla, pokračovala ďalej v hromžení na privatizácie.

Pekná bola otázka o morálnych hodnotách pána Širokého, na ktorú pani poslankyňa odpovedala „ také, aké sú štandardné morálne hodnoty v Európe„ . Takže ako vyzerá osobnosť človeka so „ štandardne morálnymi hodnotami„ ? To nám môže priblížiť krátke CV pána Širokého .   

Je to človek, ktorý sa hneď po škole pustil s vervou do budovania lepších zajtrajškov v službách ŠtB. Po revolúcii však zistil, že to bol omyl a preto s o to väčším zápalom začal podporovať novú porevolučnú éru, kde vládne kapitál. A niet lepšieho spôsobu ako na to, než vytvárať svoj vlastný kapitál. K tomu mu dopomáhal jeho kamarát pán Kožený, ktorý žiaľ nebol „štandardne morálny„ a aj preto ho odsúdili za podvody. Našťastie Širokého pred takýmto nemilým osudom uchránili jeho morálne hodnoty. A nakoniec ak chcete mať aj vy „štandardne morálne hodnoty “ tak je dobré mať firmu ktorá dlží cez 100 miliónov eur veriteľom. A ktorá im vyplatí 15%, samozrejme iba ak budú poslušní .

Naspäť však k pani poslankyni. S celého toho rozhovoru mi vyšlo, že buď je rovnako „štandardne morálna „ ako pán Široký, alebo je iba naivná (žiada sa mi napísať hlúpa). Ja by som sa skôr priklonil k tej druhej možnosti. Čo však vzhľadom na jej pozíciu rozhodne nie je útecha. Avšak pre dnešnú vládu je asi prospešné mať takúto vatu v parlamente.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

TECH

BlackBerry vstáva z mŕtvych, chystá novinku s klávesnicou

Klávesnica, touchpad, dobre čitateľný displej a kvalitné fotoaparáty.


Už ste čítali?