Ficovi ide karta.

Autor: Dušan Chudo | 20.10.2015 o 23:46 | Karma článku: 8,28 | Prečítané:  179x

Dnes je to 40% v prieskumoch pre Smer, začiatkom roka to však vyzeralo úplne inak. Fico však vie ako na to.

Začiatkom roka tu bola kauza Váhostav, ktorá čo do veľkosti, mohla potopiť celú vládu. Kebyže kúzelník Fico nenájde pre mnohých absurdného vinníka, bývalého ministra dopravy, ktorý vyjednal nízku cenu diaľnic. Absurdnosť, ktorú nie je nutno prízvukovať. Splnila však účel, odklonila pozornosť kým vláda nevyriešila problém. Tým vyriešiť problém, myslím, prevziať polovicu akcií skrachovanej, vytunelovanej spoločnosti za ktoré vyplatila 50% z pohľadávok veriteľov. Teraz má aspoň legitímni dôvod túto skrachovaná vytunelovanú spoločnosť držať nad vodou, keďže ide aj o štátny záujem a nie len o záujem pána Širokého.

Kauza Váhostav sa nezaobišla úplne bez bolesti, bol tu mierny pokles volebných preferencií. Ktorý mohol premiéra mrzieť, nebyť vody na jeho mlyn, nebola to ani tak voda ako prúd alebo príliv. Prúd utečencov, ktorý boli dostatočnou hybnou silou aby roztočil mlynské koleso. Rétorika, ktorá ľudí stavia do role ustráchaných domorodých teliatok sa očividne vyplatila. A Smer sa dnes môže tešiť zo 40% v prieskumoch a ak sa pred pol rokom samovláda Smeru po voľbách zdala nereálna, dnes naberá na reálnosti. Spanilú jazdu Smeru nenarušilo ani malé bububu od európskych socialistov, ktoré premiér so svojim šarmom v Bruseli urovnal.

Vzhľadom na to, že prúd a príliv sa nateraz zdá silný a stabilný Smer mohol zmeniť aj predvolebné heslo a od teraz chráni Slovensko. Aj v tomto premiér exceluje, nie je pochýb o tom, že by bol aj veľkým zástancom homosexuálov, keby ich ovšem nebolo len 4% v spoločnosti, ktorý k pomeru 66% katolíkov strácajú. Čiže toto prekvapením nie je, čo ma však trošku prekvapilo je postoj možného kandidáta na generálneho tajomníka OSN, Miroslava Lajčáka, ktorý bez problémov pristúpil na rétoriku Smeru, a rovnako ide chrániť Slovensko.

Je pravda, že v tomto článku o Ficovi využívam trošku demagógiu, tá sa však nikdy nevyrovná tej čo používa on sám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

TECH

BlackBerry vstáva z mŕtvych, chystá novinku s klávesnicou

Klávesnica, touchpad, dobre čitateľný displej a kvalitné fotoaparáty.


Už ste čítali?