Nezamestnaný a neschopný

Autor: Dušan Chudo | 19.1.2016 o 14:39 | Karma článku: 2,89 | Prečítané:  241x

To som. V krátkej definícii. A nie je to zadarmo, každého to čosi stojí. Vás peniaze a mňa zdraví rozum. Ako som sa tam dostal ?

Mal som možnosť študovať a učiť sa, tak som to aj robil. Zašiel som do školy a tam som sa učil. Za školu som neplatil, tak som chodil do školy ako sa mi zachce. Ozaj viete kto mi platil školu ? No predsa Vy, ujovia a tety, ktorý ráno vstávajú do práce. A nebolo to lacné, aj napriek nášmu podvyživenému školstvu, bolo to hodne peňazí. Najprv to boli štyri roky na strednej a potom semestre na vysokej. Ak by sme k tomu pripočítali aj alternatívne náklady, ktoré tvoria ušlí zisk z nepracujúceho obdobia, boli by to desaťtisíce, ktoré ste Vy, vynaložili na moje vzdelanie.

A výsledok ? Ten už poznáte, som nezamestnaný a neschopný. V jazyku ekonómie, vaša investícia nepriniesla zisk. V jazyku nás ostatných, za  Vaše vyhodené peniaze ste mi predĺžili adolescenciu v podobe ožraneckých párty a nechráneného sexu na toalete v bare.

Za to vám ďakujem. Bolo to od Vás milé. To je tolerancia, ja som vám prehýril mnoho peňazí a stále ich míňam (Tu je malá analýza z Čiech koľko môže taký nezamestnaný stáť) a nikto sa na mňa nehnevá, nepodpisuje petície, nerobí protestné zhromaždenia. A dokonca nie som ani hrozbou pre Slovensko (lebo ty čo zapaľujú kontajneri sú určite zamestnaný a spokojný). V ďaka patrí aj tej desiatke utečencov, ktorá sem zablúdila a odvracia pozornosť odo mňa.

Ešte by to chcelo zábavný obrázok, ktorým by som zavŕšil tento výsmech venovaný Vám. Ale nechcem byť až taký zlí. S pozdravom Váš, nezamestnaný a neschopný.   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

TECH

BlackBerry vstáva z mŕtvych, chystá novinku s klávesnicou

Klávesnica, touchpad, dobre čitateľný displej a kvalitné fotoaparáty.


Už ste čítali?